Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

„Drzewka owocowe Emila Miki”

Kategoria:

drzewko3W słoneczny, jesienny piątek 22 października 2021r. uczniowie posadzili w pobliżu szkoły drzewka owocowe: dwie wiśnie i śliwę. Wydarzenie to miało na celu upamiętnienie patrona szkoły Emila Mikę, który był prekursorem sadownictwa na Orawie.

 

Emil Mika wykazywał wielkie zainteresowanie sadownictwem, a swoją wiedzę propagował wśród mieszkańców Lipnicy. Sadził i szczepił drzewka, robił krzyżówki, założył szkółkę drzewek owocowych. Marzył o tym, by przy każdym domu rosły drzewa owocowe.

            Szkoła otrzymała drzewka owocowe w zamian za oddanie zużytych baterii do punktu zbiórki, zorganizowanego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipnicy Wielkiej. 50 kg zużytych baterii zamieniono na trzy drzewka owocowe.  Akcja ta miała na celu kształtowanie świadomości ekologicznej, poczucia odpowiedzialności za najbliższe otoczenie i podkreślanie konieczności wyrobienia w młodym pokoleniu nawyków segregowania odpadów oraz właściwego przetwarzania szkodliwych odpadów.

Edyta Mikłusiak

drzewko