Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

pasowanie1„Ślubuję być dobrym Polakiem. Kochać moją Ojczyznę.

Być dobrym kolegą. Pragnę dbać o dobre imię swojej szkoły i klasy.

Będę starał się swą nauką i dobrym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Tymi słowami uczniowie klasy I złożyli uroczyste Ślubowanie 21 października 2021 roku. Na uroczystości obecna była Dyrektor szkoły pani Edyta Mikłusiak, nauczyciele, rodzice uczniów klasy I oraz cała społeczność szkolna.

Uczniowie klasy I przedstawili przygotowany pod kierunkiem pani Bogumiły Machajda program słowno-muzyczny. W programie tym zawarty był m.in. egzamin dotyczący znajomości naszej Ojczyzny, zasad ruchu drogowego oraz zachowania w szkole. Następnie pierwszoklasiści zostali „Pasowani na Ucznia” przez Dyrektora szkoły. Otrzymali   pamiątkowe słowniczki ortograficzne oraz Akty Pasowania na Ucznia.

Po uroczystej akademii rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek.

Bogumiła Machajda

pasowanie6