Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

"Rabcio"

Kategoria:

Rabcio2Dnia 19.10.2021r.  przedszkolaki z naszej szkoły wybrały  się na wycieczkę do  Rabki Zdroju, aby oglądnąć spektakl teatralny pt. „ Skrzaty domowe”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.

 

Dzieci były zafascynowane miejscem, w którym się znalazły. Ogromne wrażenie wywarła na nich scena oraz aktorzy. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały to, co działo się na deskach teatru. W przedmiotach codziennego użytku odnalazły całą gamę skojarzeń. Niezauważany, na co dzień próg, stał się bardzo ważnym bohaterem opowieści. Podobnie było z domowymi przestrzeniami: salonem, sypialnią, łazienką, kuchnią, czy przedpokojem, które zyskały zupełnie inne przeznaczenie. Całość teatralnej inscenizacji dopełniła niezwykle barwna i metaforyczna scenografia, kostiumy oraz nastrojowa muzyka.

Wszystko to spowodowało, że dzieci były zafascynowane przedstawieniem, o czym świadczyły ich uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu.

Dodatkową atrakcją był sam przejazd autokarem, którym większość dzieci jechało po raz pierwszy.

Mamy nadzieję, że ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Anna Karlak

Beata Pakos

Rabcio