Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warsztaty przyrodnicze

Kategoria:

BPN2W dniu 13 października 2021r. do szkoły zawitali pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego z ciekawymi warsztatami przyrodniczymi dla uczniów klas IV, V, VI i VII.

  Zajęcia zostały poświęcone  wielkim drapieżnikom – wilkowi, niedźwiedziowi i rysiowi, które bytują w masywie Babiej Góry. Celem spotkania było poznanie biologii tych wspaniałych zwierząt, a przez to wzmocnienie ich ochrony.

Uczniowie pod czujnym okiem pracowników Parku tworzyli plakat, który stanowił kompendium wiedzy o drapieżnikach. Warsztaty były świetną okazją by rozbudzić w uczniach przyrodniczą pasję. Na zakończenie zajęć szkoła otrzymała teczki edukacyjne jako pomoc w prowadzeniu lekcji z zakresu edukacji przyrodniczej. W teczce znalazły się materiały dla nauczyciela, plansze poświęcone babiogórskim drapieżnikom oraz arkusze z ilustracjami lub tekstami przyrodniczymi.

Edyta Mikłusiak

 

BPN3