Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Żywa lekcja historii

Kategoria:

historia7 7 października 2021r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, której tematem były dzieje Polski od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego.

W żywej lekcji brali udział uczniowie wszystkich klas, w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej byli uczniowie klas I-IV a w drugiej uczniowie klas V-VIII. Panowie, którzy prowadzili lekcję bardzo przystępnie i obrazowo przedstawili najważniejsze elementy z życia ludzi z okresu pierwszych Piastów. Pokazali uczniom jak ubierali się wojowie, jakiej używali broni i jak walczyli. Niektórzy z nich mieli okazję dotknąć  a nawet ubrać, niektóre elementu stroju. Prowadzący przedstawili dokonania poszczególnych władców począwszy od Mieszka I przez Bolesława Chrobrego, Mieszka II Lamberta, Kazimierza Odnowiciela, Bolesław Śmiałego do Bolesława Krzywoustego. Dla młodszych uczniów były to nowe informacje a dla uczniów klas starszych znakomita powtórka historii. Na koniec prowadzący przeprowadzili konkurs, w którym osoby dobrze odpowiadające mogły dostać pamiątkowe monety.

Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji dowiedzieli się czegoś nowego bądź sobie przypomnieli, znane już fakty z lekcji historii.

Halina Matera

historia6