Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie z pszczelarzem

Kategoria:

20211008_104507_resized_mDnia 8 października 2021r. naszych przedszkolaków odwiedził niezwykły gość – p. Jan Świdroń, który wie wszystko o pszczołach, gdyż jest pszczelarzem.

 

Pan Jan opowiedział dzieciom o tych najbardziej pożytecznych i pracowitych owadach. Podkreślił jak ważną rolę pełnią one w przyrodzie. Dzięki pszczołom mamy kwiaty, owoce, a także zdrowy i pyszny miód.

Nasz gość opowiedział również o życiu w ulu, o zasadach, jakimi kierują się pszczoły i za co są odpowiedzialne. Dzieci dowiedziały się, że najważniejsza w ulu jest „królowa – matka” – to ona znosi jaja, z których wylęgają się młode. Są też pszczoły robotnice: zbieraczki miodowe i pyłkowe, magazynierki i trutnie.  Każdy pełni określone zadanie w ulu,  każdy ciężko pracuje dla dobra całej społeczności.

Dzieci miały także okazję zobaczyć z bliska ul, plaster miodu, dymkę i ubranie pszczelarza.

Na koniec każdy mógł skosztować miodu i przekonać się, że jest on nie tylko zdrowy, ale również bardzo smaczny.

Dziękujemy Panu Janowi za tą niezwykłą lekcję przyrody. 

Anna Karlak

Beata Pakos

20211008_104938_resized_m