Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Kategoria:

t_mnozenia1 października 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

 

Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Już kilka dni wcześniej na szkolnym korytarzu pojawiły się rymowanki z elementami tabliczki mnożenia, a podczas przerw uczniowie mieli okazję poćwiczyć mnożenia poprzez gry i zabawy. Dzień Tabliczki Mnożenia dostarczył naszym uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Mieli oni bowiem okazję zobaczyć inną, ciekawszą, radośniejszą stronę tej nauki. Może w ten sposób zaprzyjaźnią się z matematyką i polubią tę królową nauk.

Sylwia Lichosyt

t_mnozenia5