Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Pierwszy Dzień Jesieni

Kategoria:

IMG_061822 września 2021 r. dzieci z naszych oddziałów zerowych powitały Pierwszy Dzień Jesieni.

 

Tego dnia przedszkolaki odwiedził specjalny gość – Pani Jesień. Była ona ubrana w żółtą sukienkę z kolorowymi liśćmi i przyniosła ze sobą dary. Pani Jesień opowiedziała o swojej porze roku, a następnie pokazała zawartość koszyka, który miała ze sobą. Były tam między innymi cukinie, żołędzie, kasztany, dynie, liście dębu, klonu, maliny, jeżyny, warzywa i owoce oraz piękne kwiaty. Dzieci z zainteresowaniem oglądały i nazywały poszczególne dary jesieni oraz zastanawiały się, co można z nich zrobić na zimę. Następnie Pani Jesień zabawiła się z przedszkolakami w „Zgaduj-zgadulę”. Dzieci za pomocą dotyku odgadywały, co to może być za dar. Pani Jesień była zachwycona bystrością przedszkolaków i obiecała, że będzie z nimi aż do grudnia. Zachęcała dzieci do jesiennych spacerów i przypomniała, że trzeba się odpowiednio ubierać do pogody, która o tej porze roku bywa kapryśna.

Teraz przedszkolaki mogą w pełni cieszyć się nowa porą roku, którą tak dobrze poznały.

Anna Karlak

Beata Pakos

IMG_0613