IMG_0586W dniu 15 września 2021r. nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest świętem kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne możliwości.

W tym dniu dzieci przypomniały sobie jak wygląda kropka i w jaki sposób można ją wykorzystać podczas różnych zabaw. Przedszkolaki poznały również bohaterkę opowiadania Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka” – Vashti, której nauczycielka pomogła odkryć jej wielki talent. Następnie dzieci zaprezentowały swoje talenty, które zostały nagrodzone oklaskami, wiwatami
i komplementami.

Na zakończenie wspólnych zabaw dzieci stworzyły plakat, na którym każde z nich narysowało najpiękniejszą kropkę, jaką tylko potrafiło. Kropka ta miała symbolizować talent przedszkolaka.

W nagrodę za wspólną zabawę wszyscy otrzymali na pamiątkę znaczek Kropki.

To był wspaniały, pełen wrażeń dzień.

Anna Karlak

Beata Pakos