Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Kategoria:

AuschwidzW dniu 15 września 2021r. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w wycieczce do Muzeum Auschwitz – Birkenau, gdzie poznali historię ofiar tego niemieckiego obozu koncentracyjnego założonego w czasie II wojny światowej.

  Zwiedzili kilka bloków, zobaczyli zdjęcia ofiar terroru niemieckiego, wystawy oryginalnych przedmiotów, które zabrano więźniom przywiezionym do obozu oraz multimedialną wystawę poświęconą zagładzie Żydów z całej Europy. Przedstawiciele uczniów zapalili znicz pod ścianą straceń i wszyscy oddali hołd pomordowanym.

Na terenie obozu Birkenau zobaczyli oryginalne baraki, w których przebywali więźniowie, ruiny komór gazowych oraz pomnik poświęcony wszystkim ofiarom drugiej wojny światowej.

Prelekcje i opowieści przewodników oraz obrazy, które uczniowie zobaczyli wywarły, na nich ogromne wrażenie. Uświadomili sobie czym była II wojna światowa i niemiecki terror, który pochłonął tak ogromną liczbę ofiar.

Halina Matera

 

Auschwidz2