Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

X edycja Narodowego Czytania

Kategoria:

czytanie3W dniu 9 września 2021r. odbyła się X edycja Narodowego Czytania w Gminie Lipnica Wielka, w którym wzięli udział uczniowie klasy VII wraz z nauczycielami.

 Tegoroczne czytanie miało miejsce przy Szkole Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach. Otwarcia uroczystości dokonał Wójt Gminy – Mateusz Lichosyt. Fragmenty dramatu „Moralność Pani Dulskiej” czytali Mateusz Lichosyt – Wójt Gminy Lipnica Wielka, dr Tomasz Pasierbek – Dyrektor BgPN, mjr Andrzej Karkoszka – Komendant Placówki SG w Zakopanem, Henryk Kowalczyk – Radny RG Lipnica Wielka, sołtys wsi Kiczory, Małgorzata Obrochta – Kierownik SPZOZw Lipnicy Wielkiej, Dominika Karkoszka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiczorach, Viktoria Warzeszak i Weronika Karlak – uczennice klasy II LO w Lipnicy Wielkiej oraz Stanisława Kucek – Dyrektor GBP w Lipnicy Wielkiej.

Głównym celem Narodowego Czytania jest promocja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo i różnorodność polskiej literatury oraz potrzeba dbałości o polszczyznę.  Akcję, z inicjatywy Prezydenta Bronisława Komorowskiego, zorganizowano po raz pierwszy w 2012 r.  wspólnym czytaniem "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i kontynuowano w latach następnych. W roku 2015 patronat honorowy nad akcją przejęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Edyta Mikłusiak

czytanie