Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Kółko regionalne

Kategoria:

serwetki3Zajęcia kółka regionalnego odbywały się w wymiarze jednej godzin w tygodniu zgodnie z ustalonymi wcześniej terminami. Na zajęcia uczęszczało 12 uczniów z klas I –III. Założeniem kółka było zainteresowanie dzieci tradycją i historią regionu.

 

Efektem podjętych działań na kółku było poszerzenie wiedzy uczniów na temat najbliższej okolicy, jej krajobrazu, zabytków, folkloru, walorów turystycznych oraz ludzi tu żyjących obecnie i w przeszłości; uczniowie mają poczucie wartości i dumy z przynależności do regionu Orawy; zainteresowania uczniów zostały poszerzone, został rozbudzony szacunek do ojczyzny i tradycji, uczniowie pozyskali nowe umiejętności plastyczno- techniczne. Atmosfera na zajęciach sprzyjała integracji, pozyskiwania pozytywnej samooceny i doceniania wysiłku własnego i współuczestników zajęć. Wytwory pozyskane w czasie zajęć zostały praktycznie spożytkowane. Wyhaftowane kartki wysłano do zaprzyjaźnionych instytucji, ozdobione pierniczki  i babeczki były miłą niespodzianką dla pracowników szkoły w okresie świątecznym, kwiaty z bibuły zdobiły salę ,a  wymalowane serwety służyły jako prezent dla najbliższych. Było miło i efektownie, czekamy na kontynuację w przyszłym roku szkolnym.  

Krystyna Kuliga

serwetki1