Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna dłoń”

goragroszaOd września 2020 r. w naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. Głównym jego zamierzeniem jest aktywizowanie uczniów do działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.  W pracę Koła zaangażowało się 20 uczniów z kl. VII –VIII.

W pierwszym okresie roku szkolnego 2020-21 zostały przeprowadzone następujące działania:

• zbiórka nakrętek z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację nóg dla Leny Cholewa;
  • ekozbiórka baterii;
  • przeprowadzenie akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie” - zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zapotrzebowania na krew oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów;
  • pomoc podopiecznym Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” – sprzedaż cegiełek (uzyskana kwota to 310,40 zł);
  • udział w konkursie charytatywnym „Ile waży św. Mikołaj” - wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo;
  • zbiórka żywności długoterminowej pn. „Misie Ratownisie” w ramach XII Memoriału Grzegorza Wesołowskiego;
  • pozyskanie środków finansowych w kwocie 900 zł na rzecz Stowarzyszenia „Gdzie Dwóch albo Trzech”, które opiekuje się dziećmi chorymi i potrzebującymi z naszych okolic.

Wolontariusze włączyli się również w przygotowanie kartek z okazji Dnia Nauczyciela, które zostały wręczone zarówno nauczycielom aktywnym zawodowo jak i Emerytom.

W drugim półroczu nie udało się zrealizować wszystkich zamierzonych celów z powodu kontynuowania zdalnego nauczania, a przez to brak możliwości bezpośredniego kontaktu z uczniami.

W drugim okresie roku szkolnego 2020-21 zostały przeprowadzone:

• zbiórka nakrętek z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację nóg dla Leny Cholewy;
  • zbiórka monet pod hasłem Góra Grosza, które zostały przekazane w kwocie 285,69 zł również na pomoc dla Leny Cholewy.

Wolontariusze włączyli się również w przygotowania związane z wydarzeniami poświęconymi patronom naszej szkoły, m.in.:

• Poranek Poetycki,
  • Koncert,
  • Święto Patronów Szkoły.

Anna Dunaj, Beata Pakos

Lena