Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Udział przedszkolaków w innowacji pedagogicznej

Kategoria:

inowacjaW roku szkolnym 2020/21 oddziały zerowe przyłączyły się do projektu innowacyjnego „Edukacja regionalna” opracowanego prze p. Annę Karlak i p. Beatę Pakos. Celem wprowadzonej innowacji było ukształtowanie, w najmłodszych uczniach naszej szkoły, poczucia tożsamości regionalnej oraz wyposażanie dzieci w zasób wiedzy o „małej ojczyźnie”.

 

Projekt ten realizowany był w ciągu całego roku szkolnego podczas zajęć edukacyjnych, co najmniej dwa razy w miesiącu. Działania te doskonale wkomponowały się w działalność mieszkańców gminy związaną z ogłoszonym przez Wójta Gminy Lipnica Wielka rok 2021 Rokiem Emil Miki.

W trakcie trwania innowacji pedagogicznej zaszczyciła nas swoją obecnością pani Karolina Kowalczyk – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, która przeniosła dzieci do czasów życia i twórczości naszych zacnych patronów: Józefiny i Emila Mików, pokazała im stroje orawskie, nauczyła przyśpiewek i zabaw, jakie towarzyszyły dziadkom przedszkolaków w ich dzieciństwie.

Dzieci poznały gwarę i strój orawski, dowiedziały się wiele cennych ciekawostek o swoim regionie, o ważnych postaciach związanych z Orawą, poznały dawne zwyczaje i tradycje naszych terenów.

Anna Karlak, Beata Pakos

kierpce