Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Działania przedszkolaków związane ze Świętem Patronów Szkoły

Kategoria:

k_plastyczny(4)W ramach tygodnia Mików wychowawcy oddziałów zerowych zorganizowali zajęcia, warsztaty, konkursy mające na celu przybliżenie życia i twórczości patronów szkoły: Józefiny I Emila Mików.

 

Dzieci brały udział: w warsztatach bibułkarskich, gdzie wykonywały kwiaty z bibuły, w konkursie plastycznym „Mikowie oczami zerówkowiczów”, uczestniczyły też w zorganizowanym na terenie szkoły koncercie oraz konkursie recytatorskim poświęconym Mikom. Dzieci poznały bliżej swoich patronów poprzez oglądnięcie i omówienie z wychowawcami prezentacji „Mikowie – ostatnie świadectwa” oraz poprzez pogadankę pani Karoliny Kowalczyk – dyrektora Gminnego Centrum Kultury.

Podsumowaniem całego tygodnia poświęconego naszym patronom było uczestnictwo we Mszy św. w ich intencji.

Anna Karlak, Beata Pakos

k_plastyczny