Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Koncert poświęcony pamięci Józefiny i Emila Mików

Kategoria:

DSC_0735Muzyka była drugą pasją życiową Emila Miki. Wykazywał niezwykłe zdolności muzyczne i był obdarzony absolutnym słuchem. Szczególnie interesowała go muzyka fortepianowa. Pragnął rozmiłować mieszkańców wsi w śpiewie, w tym celu założył chór mieszany, smyczkową kapelę wiejską i w końcu zespół orawski, występujący w wielu miejscach w Polsce.

 

Aby przypomnieć muzyczne pasje Emila Miki, w środę 9 czerwca 2021r. szkolny korytarz zamienił się w salę koncertową, na której rozbrzmiewały muzyczne takty. Koncert dedykowanybył pamięci Józefiny i Emila. Usłyszeliśmy utwory, które zachwycały i wzruszały oraz przypominały o odwadze naszych Patronów. Koncert przygotowały panie Teresa Baniowska i Edyta Mikłusiak, a muzyczny poranek prowadziły Wiktoria Gonciarczyk i Weronika Węgrzyn z klasy VIII.

Na scenie kolejno prezentowali się:

- Nadia Wontorczyk, uczennica klasy VIII, która na pianinie wykonała„Walc” Fryderyka Chopina,

- Kamila Karlak, Martyna Karlak, Sandra Lach z klasy Ia zaśpiewały utwór „Orawa”

- Justyna Gonciarczyk z klasy III na pianinie zagrała „Sonatinę”

- Julia Magiera z klasy VIII,  z utworem na pianinie„On the AzureCoast"

- trio smyczkowe z klasy III, Aleksandra Kurek, Agata Zborowska i Gabriela Spiszak wykonały utwór „Rota"

- Kuba Michalak z klasy 1b na pianinie zagrał utwór „Alleluja"

- Emilia Kowalczyk z klasy III z utworem na pianino „Etiuda 38" LudvigaSchytte

- Dominika Karlak z klasy 4 zaśpiewała „Miejcie nadzieję” Jacka Wójcika

- Tomasz Marszałek z klasy II na akordeonie z utworem „Hej z góry..”

- Antonina Kidoń klasa III na pianinie wykonała utwór „Menuet”

            Koncert był prawdziwą ucztą artystyczną. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i efekty ciężkiej pracy, wykonując bardziej lub mniej znane utwory. Młodzi artyści wykazali się prawdziwym profesjonalizmem, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkim upominkiem.

Edyta Mikłusiak

DSC_0851