Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warsztaty artystyczne

Kategoria:

1624959006083W ramach upamiętnienia działalności artystycznej naszych Patronów Józefiny i Emila Mików, w tygodniu upamiętniającym te szczególne postacie zostały przeprowadzone warsztaty artystyczne. Nawiązywały do samych postaci „Portret Mików”, tradycji orawskiej „bibułkarstwo”- prowadzonych przez p. Krystynę Kuligę oraz nowoczesne, podkreślające ich nowatorskość „decupage”- prowadzone przez p. Joannę Karlak.

 

Na warsztatach panie nadzorujące spotkania wytłumaczyły kolejno procesy powstawania prac i w trakcie ich tworzenia służyły pomocą. Uczniowie w bardzo miłej atmosferze pracowali nad swoimi dziełami wspierając się nawzajem, co zaowocowało piękną integracją uczestników warsztatów.

Dzięki trudowi i zaangażowaniu uczestników powstały prześliczne prace. Po zakończeniu warsztatów wszyscy mieli również okazję razem posprzątać powstały bałagan. ;) Wspólnie orzekliśmy, iż była to świetna zabawa i tego typu warsztaty plastyczne muszą być organizowane częściej!

Krystyna Kuliga

1624958767219