Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Rajd rowerowy -Śladami Emila Miki

Kategoria:

rajd(1)We wtorek 8 czerwca 2021 roku w naszej szkole został zorganizowany rajd rowerowy. W tym niezwykłym wydarzeniu brała udział klasa ósma wraz z wychowawcą panem Andrzejem Buroniem.

 

            Wycieczka rowerowa rozpoczęła się o godzinie 9.30, a jej celem była Marysina Polana- ciche, piękne miejsce w Lipnicy Wielkiej w Działach Orawskich. Uczestnikom sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Rajd przepełniony był rozmowami i wesołą atmosferą. Orawska przyroda, śpiew ptaków oraz zapach lasu rekompensowały wysiłek. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie około godziny 12.00 dotarli do wieży widokowej, z której można zobaczyć panoramę Tatr, Jezioro Orawskie, Kotlinę Orawską oraz Królową Beskidów, naszą Babią Górę. Po godzinnym odpoczynku uczniowie udali się w drogę powrotną. Około godziny 14 wszyscy bezpiecznie zjawili się pod szkołą.

            To był mile spędzony czas, który zostanie na długo w pamięci najstarszej klasy naszej szkoły, ponieważ to była ich ostatnia wspólna wyprawa.

Nadia Wontorczyk

rajd