Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Dzień Dziecka

Kategoria:

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

D_Dziecka(4)

 

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy, zabawy oraz dostaje się kilogramy słodyczy.

 Dzień Dziecka w naszej szkole minął w miłej atmosferze, humory dopisały wszystkim. Uczniowie klas IV-VIII pod okiem włefistów rywalizowali między sobą w różnych konkursach sportowych. Wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa.

Klasy młodsze pod opieką swoich wychowawców uczestniczyły w treningu karate u pana Damiana Kulawiaka, szalały na placu zabaw i wypoczywały przy grach stolikowych.

Na koniec wszystkim milusińskim wręczono słodkie upominki. Przygotowane przez nauczycieli atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby Dzień Dziecka trwał nie jeden dzień, a cały rok oraz dużo uśmiechu i radości!

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków.

Krystyna Kuliga

D_Dziecka