Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Kategoria:

puchatekII„Akademia Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie ogólnego bezpieczeństwa, czyli uczenie najmłodszych bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole, w internecie, w czasie zabawy i w czasie  odpoczynku.

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pierwszoklasistów, przystąpiliśmy w bieżącym roku szkolnym do XII. już edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka.  W ramach podjętych działań omówione zostały zasady bezpiecznej zabawy wraz z sytuacjami, które mogą być dla dzieci niebezpieczne. Na podstawie scenariuszy umieszczonych w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” opracowano i przeprowadzono lekcje dotyczące podstawowych zasad ruchu drogowego, schematu udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego reagowania w przypadku różnorakich zagrożeń. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w projekt.

Po przeprowadzonych zajęciach wzięliśmy udział w obowiązkowym ogólnopolskim teście bezpieczeństwa, który sprawdzał pozyskaną wiedzę u pierwszoklasistów. Pozytywny wynik testu pozwolił na to, aby pierwszoklasiści zdobyli Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka, a wychowawczyniom został przekazany Certyfikat potwierdzający udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej w XII edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Barbara Omylak