Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Bal karnawałowy

Kategoria:

karnawal9Bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

 

Tak też było u nas w dniu 9 lutego. Tego dnia już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana itd., nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Dzieci świetnie się bawiły w gronie swoich wychowawców oraz Pani Justunki Kulawiak, która wcieliła się w rolę wodzireja, przenosząc uczniów poszczególnych klas do różnych krajów świata, zapoznawała nas z ich tradycjami tanecznymi związanymi z karnawałem. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na soczek oraz słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcie.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie

w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.

Kolejny bal karnawałowy już za rok :)

karnawal8