Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Boże Narodzenie - czas przepełniony miłością, ciepłem i… tradycjami

Kategoria:

BN(3)Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z bliskimi i rodziną. Tak właśnie określa się wyjątkowy czas - czas świąt Bożego Narodzenia.

 

Rok 2020 był wyjątkowym rokiem, świat borykał się z pandemią, która wprowadziła chaos w każdej dziedzinie życia. Skomplikowała na pozór oczywiste schematy funkcjonowania wielu instytucji, szkoły były jednymi z wielu. Mimo przeciwności Duch Bożego Narodzenia w nas trwał, nie pozwoliliśmy sobie odebrać tych wyjątkowych emocji powiązanych z tym szczególnym okresem.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste i rodzinne święta, w czasie których szczególną rolę odgrywają tradycje, do których nauczyciele nawiązywali w ramach zajęć edukacyjnych prowadzonych zdalnie i stacjonarnie. Przedszkolaki ubrały choinkę na korytarzu szkolnym, udekorowały świątecznie sale i przygotowały występ kolędniczy, który został zarejestrowany i udostępniony na Facebooku szkolnym. Na kółku regionalnym dzieci ozdobiły choinkowe pierniczki, którymi częstowały pracowników obsługi szkoły i Grono Pedagogiczne, wyhaftowały kartki świąteczne, które zostały dostarczone przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego do wybranych instytucji oraz nauczycieli emerytów. Zorganizowały również wigilię, na której podkreślano tradycje charakterystyczne dla regionu Orawy.

W tym szczególnym czasie życzymy powrotu do normalności, zdrowia, rodzinnego ciepła i wiele szczęścia w Nowym 2021 Roku

Marzeń, o które warto walczyć.
Radości, którymi warto się dzielić.
Przyjaciół, z którymi warto być
i nadziei, bez której nie da się ży
ć.

Krystyna Kuliga

wigilia(12)