Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie ze strażakiem

Kategoria:

strazakDnia 10.12.2020 r. naszych przedszkolaków odwiedził pan strażak.

 

Wbiegł on do klasy w pełnym umundurowaniu wołając: „Pali się, musimy się ewakuować”. W ten sposób nawiązał do zasad postępowania w sytuacjach zagrażających życiu oraz przedstawił przedszkolakom procedury ewakuacji uczniów z budynku szkoły.

Wizyta strażaka, którym po ściągnięciu hełmu, okazał się pan Andrzej Buroń – prezes Zarządu Gminnego ZOSP w Jabłonce, wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania nasz gość zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z pracą strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Dzieci z wielką radością chciały przymierzyć hełm, aby poczuć się, choć przez chwilę strażakiem.

Dziękujemy panu Andrzejowi za przybycie i poświęcony nam czas.

Anna Karlak

Beata Pakos

strazak(2)