Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Spotkanie ze św. Mikołajem

Kategoria:

mikolajki(6)Dnia 4 grudnia 2020r. w naszej szkole został zorganizowany dzień mikołajkowy.

 

W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono.

Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na przybycie upragnionego gościa, lecz zanim On się pojawił, dzieci musiały wykonać kilka zadań. Pierwszym zadaniem była zabawa przy muzyce i naśladowanie ruchów Mikołaja, następnie dzieci musiały ułożyć puzzle z ilustracją św. Mikołaja, kolejnym zadaniem było rozwiązanie zagadek, a w ostatnim dzieci musiały wykonać pracę plastyczną „Mikołaj” i „Renifer”. Oczywiście wszyscy spisali się na medal. Oprócz tego, że wykonały wszystkie zadania, starały się też „być grzeczne”. Najważniejszym jednak punktem tego dnia było przygotowane przez przedszkolaków przedstawienie dla Mikołaja. Dzieci pięknie śpiewały piosenki oraz mówiły wiersze. Wzorowo wcieliły się w swoje role. Pod koniec występu rozległ się dźwięk dzwonków, a w progu naszej szkoły stanął On… Święty Mikołaj. Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu, nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment wręczania prezentów. Mikołaj, niczym gwiazdor, dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana kolejno po sobie dzieci.

Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko gość się z nami pożegnał, szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z podarunków, które otrzymały. Wracając do domu, z wypiekami na twarzy, opowiadały swym Rodzicom o spotkaniu z Mikołajem.

„Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym przedszkolakom. Dziękujemy też pomocnikom św. Mikołaja. Do zobaczenia za rok!”.

Beata Pakos, Anna Karlak

mikolajki