Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Andrzejki

Kategoria:

andrzejki(5)Dnia 25 listopada 2020r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla oddziałów zerowych. Zabawa ta została połączona z Dniem Pluszowego Misia.

 

W tym dniu przedszkolaki przeniosły się w świat bajek. Wszystkie dzieci przebrały się za ulubione postacie z kreskówek i przed całą grupą przedstawiały przygody swoich bohaterów. Po zaprezentowaniu się, dzieci poznały historię Pluszowego Misia, dowiedziały się odkąd jest wśród nas i w jakich bajkach możemy go spotkać. Następnie wszyscy wzięli udział w konkursie sprawdzającym wiedzę na temat pluszowych misiów. Dzieci odpowiadały bezbłędnie na zadawane pytania, więc w nagrodę otrzymały Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

Po zakończonym konkursie i zabawach z misiem dzieci zostały przeniesione w świat magii i wróżb. Poprzez udział w licznych zabawach i wróżbach, przedszkolaki dowiedziały się, kim mogą zostać w przyszłości. Propozycji było wiele, ale najczęściej powtarzały się: aktorzy i aktorki, piosenkarze i piosenkarki, architekci czy też budowlańcy. Kto wie, może te przepowiednie się spełnią. Po wróżbach i przepowiedniach nadszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce, a następnie słodki poczęstunek i podsumowanie całego święta.

Mamy nadzieję, że ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Anna Karlak

Beata Pakos

andrzejki(6)