Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Święto Niepodległości - PAMIĘTAMY!!!

Kategoria:

niepodlegla(1)Dnia 10 listopada przedszkolaki z naszej szkoły, chcąc godnie reprezentować całą społeczność uczniowską, przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Celem tego przedsięwzięcia jest kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. 

 

Tego dnia, punktualnie o godz. 11: 11, uczniowie i nauczyciele z całego kraju wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, aby w ten sposób uczcić pamięć tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

W naszej szkole cały ten dzień poświęcony został tematyce patriotycznej. Przedszkolaki wraz z wychowawcami rozmawiały o Polsce, poznały symbole narodowe oraz wybitne postacie historyczne, szczególnie z terenu Orawy, a także wykonały flagę Polski, jako jeden z symboli narodowych. Najwięcej czasu zostało poświęcone patronom naszej szkoły – Emilowi i Józefinie Mikom. Byli to wspaniali Lipniczanie, którzy całe swoje życie poświęcili dla Orawy. Oni robili wszystko, aby nasze tereny rozwijały się i dzięki temu ludziom żyło się coraz lepiej. Byli całkowicie oddani Polsce i za nią zginęli.

Mamy nadzieję, że poprzez takie działania zachęcimy dzieci i młodzież do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz szanowania polskich symboli narodowych. Kolejne pokolenia nie mogą zapominać o tak ważnych momentach w historii naszego kraju.

Anna Karlak, Beata Pakos

niepodlegla(5)