Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Zdrowo jem, więcej wiem – edycja jesienno-zimowa

Kategoria:

deser(5)Klasa II przystąpiła do projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który został objęty honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.

 

Projekt ten został podzielony na dwa etapy. Klasa II zakończyła etap I jesienno-zimowy.

Projekt był realizowany podczas zajęć lekcyjnych, na których były poruszane zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Lekcje były realizowane w formie krótkich pogadanek, dyskusji, doświadczeń i zabaw.

W ramach projektu były organizowane również konkursy tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi. Ich celem było m.in. utrwalenie wiadomości, pogłębianie zainteresowania uczniów zdrowym odżywianiem i stylem życia oraz rozwijanie kreatywności. Celem konkursów było też promowanie wiedzy o zdrowym stylu życia wśród pozostałych uczniów w szkole.

Ostatnie zadanie obligowało nas do przekazanie zdobytej wiedzy społeczności szkolnej i przedszkolnej oraz rodzicom. Uczniowie w ramach tego wyzwania przygotowali dla młodszej społeczności szkolnej krótkie wystąpienie artystyczne prezentując między innymi gimnastyczną rymowankę i wykonane przez siebie prace konkursowe. Dla rodziców wykonali ulotkę, którą prezentowali w ramach codziennego domowego ćwiczenia czytania.  

Zrealizowane zadania znacznie pogłębiły wiedzę naszych uczniów i wpłynęły na świadome podejmowanie decyzji, co warto jeść i pić, a od czego należy trzymać się z daleka.

Krystyna Kuliga

reklama