Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Kategoria:

bajki(8)5 listopada 2020 r. dzieci z oddziałów zerowych obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

 

Na początku uroczystości nauczyciel zaprosił wszystkich w podróż do „Zaczarowanej krainy bajek i baśni”. Tam dzieci wcielały się w role swoich ulubionych postaci bajkowych, przedstawiały ich przygody i zachęcały innych do zapoznania się z nimi.

Następnie przedszkolaki brały udział w zabawie w skojarzenia, rozwiązywały zagadki dotyczące tytułów bajek i baśni oraz dopasowywały rekwizyty do właściwych postaci. Kolejnym etapem było przeniesienie uczniów do czasów dzieciństwa ich rodziców. Dzieci poznały niezwykłe i zabawne przygody „Bolka i Lolka” oraz „Reksia”. Podsumowaniem tej części uroczystości było wykonanie obrazka przedstawiającego Bolka i Lolka oraz zaprezentowanie swojej pracy przed całą grupą.

W kolejnej części dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych naśladujących poszczególne postacie bajkowe i ich przygody. Zakończeniem zajęć było magiczne opuszczenie „Krainy bajek i baśni” podczas zabawy z chustą animacyjną i podsumowanie całej uroczystości.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Mam nadzieję, że pozostanie on długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Anna Karlak

Beata Pakos

bajki(5)