Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Pasowanie na ucznia

Kategoria:

pasowanie(10)Dnia 23 października 2020 roku do braci uczniowskiej naszej szkoły oficjalnie, poprzez uroczystość ślubowania i pasowanie, dołączyli uczniowie klas pierwszych.

 

Jesteśmy już prawomocnie UCZNIAMI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej!!!

1a:

Jasiura Dawid

Jaskowiak Julia

Karlak Kamila

Karlak Martyna

Kudzia Maria

Lach Sandra

Łopatniuk Julia

Miciniak Przemysław

Pietrzak Antonina

Walek Roksana

Węgrzyn Julia

Węgrzyn Justyna

Wierzbiak Kamil

Wojtusiak Szymon

1 b:

Białoń Filip

Dziurdzik Łukasz

Głuch Alan

Hola Tomasz

Karkoszka Piotr

Karlak Nikola

Kudzia Anna

Malec Emilia

Michalak Kuba

Owsiak Magdalena

Siwiak Lena

Ślezak Adrian

Wontorczyk Dawid

Wroński Paweł

Ziemba Magdalena

 

Czas pandemii i obostrzeń nie ułatwiał przygotowania uroczystości... Musieliśmy zachowywać nakazane wymogi sanitarne. W tym wielkim dla nas dniu rodzice nie mogli nam towarzyszyć, nie mogliśmy z programem wystąpić przed wszystkimi uczniami naszej szkoły, choć była piękna dekoracja, byliśmy bardzo dobrze przygotowani i elegancko wyglądaliśmy w galowych strojach i granatowych biretach na głowach... Panie wychowawczynie zadbały jednak o pozytywną atmosferę, a relacja z akademii została nagrana i udostępniona na stronie fb szkoły i rodzicom.

W czasie występu prowadziły nas przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Ania i Asia, które pomagały w pokonaniu tremy. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze – najpierw klasa 1b, później klasa 1a. Wszyscy starali się wystąpić jak najlepiej. I tak też było!!! Po części artystycznej Dyrektor szkoły mgr Edyta Mikłusiak wprowadziła Poczet Sztandarowy, na który przyrzekaliśmy być pilnymi i wzorowymi uczniami oraz dobrymi kolegami. Następnie Pani Dyrektor podchodziła do każdego dziecka i wielkim, drewnianym ołówkiem pasowała nas na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików, a wychowawczynie wręczyły legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Było to emocjonujące przeżycie dla wszystkich. Po wyprowadzeniu Sztandaru otrzymaliśmy upominki ufundowane przez rodziców – porcelanowe kubki z własną fotografią na tle szkolnej tablicy.

Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort, soczki i wspólne zdjęcia...

Mimo wielu obaw, miło spędziliśmy ten ważny dla nas dzień. Warto być prawdziwym UCZNIEM!!!

Wychowawczynie klas pierwszych:

B.Omylak i J. Stercuła

pasowanie(2)