pasowanie(10)Dnia 23 października 2020 roku do braci uczniowskiej naszej szkoły oficjalnie, poprzez uroczystość ślubowania i pasowanie, dołączyli uczniowie klas pierwszych.

Jesteśmy już prawomocnie UCZNIAMI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej!!!

1a:

Wontorczyk Dawid

Wroński Paweł

Ziemba Magdalena

Czas pandemii i obostrzeń nie ułatwiał przygotowania uroczystości... Musieliśmy zachowywać nakazane wymogi sanitarne. W tym wielkim dla nas dniu rodzice nie mogli nam towarzyszyć, nie mogliśmy z programem wystąpić przed wszystkimi uczniami naszej szkoły, choć była piękna dekoracja, byliśmy bardzo dobrze przygotowani i elegancko wyglądaliśmy w galowych strojach i granatowych biretach na głowach... Panie wychowawczynie zadbały jednak o pozytywną atmosferę, a relacja z akademii została nagrana i udostępniona na stronie fb szkoły i rodzicom.

W czasie występu prowadziły nas przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Ania i Asia, które pomagały w pokonaniu tremy. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze – najpierw klasa 1b, później klasa 1a. Wszyscy starali się wystąpić jak najlepiej. I tak też było!!! Po części artystycznej Dyrektor szkoły mgr Edyta Mikłusiak wprowadziła Poczet Sztandarowy, na który przyrzekaliśmy być pilnymi i wzorowymi uczniami oraz dobrymi kolegami. Następnie Pani Dyrektor podchodziła do każdego dziecka i wielkim, drewnianym ołówkiem pasowała nas na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików, a wychowawczynie wręczyły legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Było to emocjonujące przeżycie dla wszystkich. Po wyprowadzeniu Sztandaru otrzymaliśmy upominki ufundowane przez rodziców – porcelanowe kubki z własną fotografią na tle szkolnej tablicy.

Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort, soczki i wspólne zdjęcia...

Mimo wielu obaw, miło spędziliśmy ten ważny dla nas dzień. Warto być prawdziwym UCZNIEM!!!

Wychowawczynie klas pierwszych:

B.Omylak i J. Stercuła