Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Kategoria:

IMG_20201013_123712Nasza szkoła przystąpiła do programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

 

Celem projektu jest uatrakcyjnienie zbiorów biblioteki szkolnej przez zakup nowości wydawniczych. W ramach programu szkoła uzyskała wsparcie finansowe w wysokości 5 tys. zł na wzbogacenie zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 101 różnych pozycji – nowości wydawniczych dla dzieci i lektur dla uczniów starszych. W ramach programu szkoła podejmie działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród uczniów. Część środków wykorzystano na uzupełnienie pozycji lekturowych, zwłaszcza brakujących lektur do klasy VII i VIII).

Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często bestsellery, książki poczytnych autorów, nagradzane w prestiżowych konkursach literackich. Tak ciekawie doposażony księgozbiór pozwala uczniom miło spędzać czas na przerwach, dostarcza radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudza zainteresowania, dyskusje na temat przeczytanych książek, daje możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach i projektach edukacyjnych, inicjuje nowe, ciekawe działania na rzecz promowania czytelnictwa.

IMG_20201013_123650