Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Kategoria:

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 Przed nami nowy rok szkolny 2020/2021, w którym musimy zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Sytuacja, w której jesteśmy jest wyjątkowa i trudna. Wymaga od nas dyscypliny, ale także cierpliwości i wzajemego zrozumienia. W szkole dbamy o to, aby zapewnić wszystkim bezpieczne warunki nauki i pracy, nauczyciele służą wsparciem, radą, wiedzą i doświadczeniem.

1 września rok szkolny rozpoczniemy Mszą Św. w kościele parafialnym o godz. 9:00. Po Mszy Św. zapraszamy wszystkich uczniów na spotkania z wychowawcą w wyznaczonej sali. Bardzo proszę, aby rodzice nie wchodzili na teren szkoły, tylko oczekiwali na dzieci przed budynkiem, z zachowaniem dystansu społecznego.

Poniżej kilka istotnych infromacji:

  1. Do szkoły mogą przyjść tylko uczniowie zdrowi, bez objawów chorobowych.
  2. Do szkoły nie przychodzi uczeń, jeżeli ktoś z domowników przebywa na kwarantannie lub w izolacji.
  3. Uczniowie wchodzą wejściem głównym i natychmiast udają się do wyznaczonej sali.
  4. Przy wejściu do szkoły wszyscy obowiązkowo dezynfekują ręce.
  5. Każdy wchodzący do budynku szkoły musi mieć zakryte usta i nos.
  6. Uczniowie po wejściu do wyznaczonej sali mogą ściągnąć osłonę nosa i ust.

Na spotkaniach zostaną omówione sprawy organizacyjne, zasady funkcjonowania szkoły oraz przekazany plan lekcji. Proszę, aby od pierwszego dnia nowego roku szkolnego dzieci zostały wyposażone w środki ochrony osobistej, które będą obowiązywać w sytuacji zmniejszenia się dystansu społecznego poniżej 1,5m.

W szkole obowiązuje nauka stacjonarna, a inne formy kształcenia będą wprowadzane w zależności od sytuacji epidemiologicznej i opinii Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Praca szkoły będzie przebiegać zgodnie z wytycznymi GIS i MEN. Od 1 września w szkole obowiązują Procedury Bezpieczeństawa, z którymi uczniowie zostaną zapoznani w pierwszym dniu pobytu w szkole. Dokumenty będą również dostępne na stronie internetowej szkoły, w dzienniku Librus oraz na tablicy ogłoszeń, przy wejściu głównym.

Życzę uczniom jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia. W nowym roku szkolnym życzę wszystkim wytrwałości oraz realizacji planów i marzeń.

 

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości proszę o kontakt z Dyrektorem lub wychowawcami klas. O wszelkich zmianach będą Państwo powiadamiani za pośrednictwem dziennika Librus lub innych form komunikacji na odległość.

 

Przydział sal i wychowawstw:

Klasa

Wychowawca

Sala

Ia

mgr Barbara Omylak

101

Ib

mgr Joanna Stercuła

106

II

mgr Krystyna Kuliga

102

III

mgr Bogumiła Machajda

203

IV

mgr Teresa Baniowska

204

V

mgr Bogusława Hetmańska

201

VI

mgr Edyta Mikłusiak

205

VII

mgr Halina Matera

208

VIII

mgr Andrzej Buroń

206

 

Edyta Mikłusiak

Dyrektor Szkoły