Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Orawskie okno - orawska encyklopedia internetowa

Kategoria:

dsc-0059419B6433-C5B9-0521-EF70-C894A973AC10Uczennice klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików uczestniczyły w projekcie "Orawskie okno - orawska encyklopedia internetowa".

 

Wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącego wzięły również udział w wyjeździe do Krakowa. Tematem wycieczki były krakowskie ślady orawskich bohaterów. Uczestnicy projektu odwiedzili cmentarz na Salwatorze. Ich zadaniem było odnaleźć groby osób związanych z Orawą, między innymi: rodziny Machayów, Józefiny Mikowej, Andrzeja Jazowskiego, Leona Rydla, Kazimierza Puchały czy Eugeniusza Romera. Dzięki panu Robertowi Kowalczykowi młodzież poznała bliżej historie wielu orawskich działaczy, bardziej i mniej znanych, którym Orawa zawdzięcza swoją niepodległość.

Barbara Brenkus

dsc-0127ADFB13AB-934B-C5DA-455D-023291538A94