Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Udział w innowacji pedagogicznej „Mały miś w świecie wielkiej literatury”

Kategoria:

Dzieci uczą rodziców1W roku szkolnym 2019/20 oddziały zerowe przyłączyły się do międzynarodowego projektu innowacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Realizacja owego projektu posłużyła przede wszystkim rozwojowi czytelnictwa i współpracy między nauczycielami, ale także rozwijaniu kompetencji kluczowych dzieci oraz własnych.

 

Projekt ten realizowany był w formie modułów:

  1. Czytające Przedszkolaki
  2. Misiowy wolontariat
  3. Dzień Pluszowego Misia
  4. Bezpieczni z Małym Misiem
  5. Zmisiowany Dzień Matematyki

Wszystkie moduły opierały się na postaci Małego Misia, który pełnił rolę przewodnika po świecie literatury, towarzyszył każdym zajęciom oraz którego dzieci zabierały do domu, aby rodzinnie poczytać mu bajeczki. W trakcie trwania innowacji pedagogicznej zaszczycili nas swoją obecnością policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce, pielęgniarka szkolna, dietetyczka, a także chętni rodzice, którzy z dużym zaangażowaniem czytali dzieciom bajeczki.

Anna Karlak, Beata Pakos

INNOWACJA 1