Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Wyjścia do pobliskich podmiotów gospodarczych

Kategoria:

wyjście na pocztęWychowawcy oddziałów zerowych, w celu uzupełnienia programu wychowania przedszkolnego, organizowali liczne wyjścia do pobliskich podmiotów gospodarczych, a także miejsc związanych z działalnością lokalną.

 

Wycieczki tematyczne są źródłem wielu obserwacji  i doświadczeń, których nie jest w stanie dostarczyć nawet najbardziej ciekawie przeprowadzona lekcja w klasie. Uczniowie mieli w ten sposób możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem lokalnym, jak również z życiem społeczno-gospodarczym i kulturalnym swojego regionu.

W ciągu roku szkolnego uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy pracowników Urzędu Pocztowego, oraz sprzedawców sklepu. W okresie Świąt Bożego Narodzenia odwiedzili powstała przy parafii żywą szopkę – „Lipnickie Betlejem”, a także wzięli udział w warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez Dziecięcy Zespół Regionalny Orawskie Dzieci wraz z opiekunami  p. T. Baniowską i p. M. Kowalczykiem.

Anna Karlak, Beata Pakos

warzwniak