Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Zdalne nauczanie

Kategoria:

z_nauczOd 12 marca do 26 czerwca 2020r. szkoły w obliczu zagrożenia Covid-19 prowadziły zdalne nauczanie. Była to nowa sytuacja dla całego środowiska szkolnego, z którą należało się zmierzyć.

 

Nauczyciele bardzo kreatywnie podeszli do „nauczania domowego” i zapewnili realizację tego procesu w sposób dostosowany do możliwości uczniów. Korzystając przede wszystkim z dziennika elektronicznego Librus Synergia, e-maili, ale także portali społecznościowych typu facebook. Za pomocą chociażby messengera – tworzone były grupy klasowe. Ponadto wdrażano kolejne rozwiązania wspomagające zdalną komunikację i naukę:
platformy edukacyjne; Discord, on Genially, e-wychowanie fizyczne, e-Kreda, e-podreczniki, eduello, Wordwall,
aplikacje quizlet,
strony internetowe; gov.pl, e-podręcznik.pl, matzoo.pl.

Zdecydowana większość uczniów pracowała samodzielnie i odsyłała zdjęcia, filmiki swojej pracy systematycznie w zadanym terminie.

Zostaliśmy postawieni w obliczu nowej sytuacji dla nas wszystkich i wszyscy uczyliśmy się nowego podejścia do kwestii e-edukacji. Na bieżąco wyciągaliśmy wnioski z naszej współpracy i poprawialiśmy ewentualne zaistniałe niedogodności. Był to czas próby dla nas wszystkich, ale mimo przeciwności zakończyliśmy ten nietypowy rok szkolny pełni nadziei na przyszłość.

Krystyna Kuliga

z_naucz5