Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

„Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

Kategoria:

Wedukuje4Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!” skierowanym do uczniów przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty. Celem którego jest integracja międzypokoleniowa, w której dzieci i młodzież w ciekawy, atrakcyjny i komunikatywny sposób informują seniorów jak nie stać się ofiarą oszustwa.

 

Nauczyciele mimo trudnej sytuacji podyktowanej pandemią dołożyli wszelkich starań, by uczniowie wzięli udział w tym projekcie organizując warsztat pracy dla dzieci biorących udział w zajęciach opiekuńczych w szkole oraz uczących się zdalnie. Dzieci obejrzały film edukacyjny, a następnie w różnorodny sposób poinformowały seniorów jak nie stać się ofiarą oszustwa. Przygotowywali scenki,  w których dzwonili do swoich babć i dziadków z informacją o niebezpieczeństwie. Przeprowadzali też indywidualne rozmowy ze swoimi dziadkami. Wykonywali także rysunki nawiązujące do tematyki, redagowali listy, w których przestrzegali wszystkich przed akcjami „Na policjanta”, „Na wnuczka”, Na pracownika administracji”.

Projekt- apel spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Z informacji od dzieci również wynika, że ich dziadkowie i babcie bardzo pozytywnie odebrały troskę o ich bezpieczeństwo.

Krystyna Kuliga

Wedukuje