Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Warsztaty literacko- plastyczne „Piękne światy Anny Przemyskiej”

Kategoria:

Wplast424 czerwca 2020 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty literacko – plastyczne dla uczniów klasy II pt. „Piękne światy Anny Przemyskiej” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lipnicy Wielkiej w ramach projektu „Orawski Festiwal Literacki”.

 

Anna Przemyska (1924-1995) była autorką różnych utworów dla dzieci i młodzieży. W okresie okupacji była kurierką Armii Krajowej z Warszawy do Budapesztu. Debiutowała jako poetka na łamach prasy konspiracyjnej pod pseudonimem Wacek.

Prowadzący warsztaty przybliżyli dzieciom postać tej pisarki, uczniowie wysłuchali wybranych fragmentów jej utworów, a następnie tworzyli prace plastyczne inspirowane literaturą Anny Przemyskiej. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zapałem interpretowali plastycznie utwory tej pisarki.

Warsztaty miały na celu rozwój kompetencji czytelniczych u dzieci oraz utrwalały tożsamość kulturową i narodową poprzez odniesienie się do 100. rocznicy włączenia części Orawy do niepodległej Polski.

Edyta Mikłusiak

Wplast6