Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller

Kategoria:

autorka10Dnia 25 lutego uczniowie klas 0-III udali się do Domu Ludowego na spotkanie z panią Ewą Stadtmüller – znaną polską pisarką książek dla dzieci, która odpowiedziała na zaproszenie Wójta Gminy Mateusza Lichosyta. Pisarka przeprowadziła warsztaty pod tytułem: Śladami Jana Pawła II oraz Kto się bawi w teatr.

 

Zajęcia pn. ŚLADAMI JANA PAWŁA II literatka przeprowadziła w formie gawędy o Janie Pawle II na podstawie książek własnego autorstwa „Z Wadowic do nieba”, „Znak pokoju” - tekstów wierszowanej biografii świętego dla dzieci oraz zagadek z książeczki „Śladami Jana Pawła II”. Dzieci z zaciekawieniem i uwagą wsłuchiwały się w prezentowane przez autorkę teksty. Na zadawane pytania dotyczące życia i nauki papieża Polaka, pełne zaangażowania z łatwością udzielały trafnych odpowiedzi.

Warsztaty pn. KTO SIĘ BAWI W TEATR miały na celu wprowadzenie dzieci w świat teatru poprzez uczestnictwo w prezentacji strojów, masek, lalek teatralnych. Mali aktorzy brali czynny udział w zabawie teatralnej „Poznaj kim jestem”, odgrywali scenki teatralne przy pomocy zabawek „Urządzamy urodziny misia”, zaś teatrzyk cieni stworzyli na podstawie bajki pt. „Opowieści o skrzacie Jagódce, który założył w lesie teatr”. Uczestnicy wykazywali ogrom radości mogąc animować kukiełki, marionetki, pacynki oraz inscenizując znane im legendy, bajki i wiersze.

Otrzymaliśmy w prezencie dla szkolnej biblioteki książkę z autografem autorki.

Zajęcia przebiegały w niezwykle miłej, artystycznej i przyjaznej atmosferze.

(S.K. i K.K.)

autorka7