Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Żywa lekcja historii - Słowianie

Kategoria:

historia424 lutego uczniowie klas I-VIII wzięli udział w żywej lekcji historii, którą przeprowadzili aktorzy z agencji widowisk „Arkona”. Młodsi uczestnicy mieli okazję poznać, a starsi utrwalić najważniejsze fakty dotyczące pierwszych Piastów.

Prowadzący warsztaty zapoznali zgromadzonych z życiem, zwyczajami i kulturą słowiańską, zaprezentowali stroje słowiańskie, pokazali elementy uzbrojenia średniowiecznych wojów oraz krótkie pokazy walk. Niewątpliwą atrakcją było zaangażowanie dzieci w poszczególne scenki oraz duża doza poczucia humoru. Na koniec wybrani uczniowie, którzy potrafili odpowiedzieć na pytania dotyczące Piastów, otrzymali pamiątkowe monety.

Lekcja ta wzbudziła duże zainteresowanie uczniów. Prowadzący w ciekawy sposób przybliżyli widzom wiedzę historyczną o początku Państwa Polskiego.

Krystyna Kuliga

historia6