Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Babciu, Dziadku, Kocham Was!

Kategoria:

IMG_5242Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka, i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego też istnieją dwa najpiękniejsze dni w roku, w których to te wspaniałe osoby obdarzone są szczególnymi dowodami miłości.

Również przedszkolaki z kl. 0A Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej nie zapomniały o tych ważnych dniach i zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie, i dziadków na uroczystość z okazji ich święta.

Dnia 22.01.2020 r. dzieci, pani dyrektor, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zgromadzili się w Domu Ludowym, aby wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka.

Uczniowie, wraz z nauczycielami, przygotowali przedstawienie, w którym zaprezentowali bajkę pt. „Czerwony Kapturek” oraz recytowali wiersze i śpiewali piosenki. W przygotowanym programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role - dzieci wcieliły się w postać Czerwonego Kapturka, babci, mamy, wilka, motylka, gajowego oraz króliczka, który przyczynił się do uratowania babci i wnuczki. W drugiej części uroczystości dzieci recytowały wiersze i składały życzenia, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Następnie pociechy wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane wcześniej upominki i laurki z pięknymi życzeniami. Po oficjalnej części rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne radości i dumy.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieciom, jak i Babciom oraz Dziadkom.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków tak, jak w tym dniu.

Anna Karlak

Beata Pakos

IMG_5234