Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Kolędnicy Misyjni

Kategoria:

kolednicyKolędnicy Misyjni corocznie włączają się w przedsięwzięcie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD), spiesząc z materialną i duchową pomocą swym rówieśnikom w krajach misyjnych, w tym roku małym mieszkańcom Amazonii.

 

Zwyczaj misyjnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia, w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej - Centrum ma już kilkunastoletnią tradycję.

Corocznie w uroczystość św. Szczepana, 26 grudnia o godz. 10.00 w kościele parafialnym i w kaplicach we Mszy Św. z rozesłaniem uczestniczą licznie zgromadzeni kolędnicy w strojach misyjnych. W tym roku uroczystego Błogosławieństwa na czas misyjnego kolędowania udzielili kolędnikom: - w kościele parafialnym: pochodzący z Lipnicy Wielkiej ks. Andrzej Lichosyt kanclerz UPJP2 i ks. Michał Kwiecień. „Mali misjonarze” przygotowali oprawę liturgiczną Mszy Świętej: czytanie, psalm i modlitwę wiernych. Nazajutrz 27 grudnia w Centrum Lipnicy Wielkiej kolędowało: 54 dzieci w 8 grupach - ze Szkoły Podstawowej Nr 2 Im. Józefiny i Emila Mików z wszystkich klas: 1-8. W akcję na rzecz misji, tradycyjnie włączyli się absolwenci SP Nr 2 w liczbie 8 osób, ze szkół ponadpodstawowych.

Na terenie całej parafii św. Łukasza kolędowało łącznie 122 osoby w 16 grupach. Każdą z grup przygotowali katecheci: w Centrum - s. Miriam A. Tometczak albertynka.

Kolędnicy misyjni chętnie i radośnie kolędowali a odwiedzając rodziny naszej parafii, dzielili się radością z narodzenia Syna Bożego. Dzieci podkreślały życzliwość i hojność ofiarodawców, z jaką byli przyjmowani w poszczególnych domach „mali apostołowie misji”. Kolędnicy Misyjni włączyli się w ten sposób w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, wspierając materialnie w tym roku swych rówieśników mieszkających w Amazonii.

Zaplanowano udział około 50-osobowej grupy kolędników ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w tegorocznym Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych 18-go stycznia.2020 roku w Krakowie-Łagiewnikach - w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, organizowanym przez Wydział Misyjny krakowskiej Kurii z racji przypadającej w tym roku 100-Rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Uczestniczące w kolędowaniu dzieci przez cały rok otrzymują z Wydziału Misyjnego Kurii miesięcznik „Echo Afryki”, promujący problematykę misyjną. Materiały te, przygotowywane przez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci pomagają „małym misjonarzom” w pogłębieniu zainteresowań tematyką misyjną, uwrażliwiają na potrzeby rówieśników w krajach misyjnych zachęcają do wspierania ich nie tylko materialnie ale i duchowo przez cały rok.

s. Miriam A. Tometczak albertynka

kolednicy4