Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Akcje charytatywne w I okresie roku szkolnego

Kategoria:

HubertJak co roku, dzięki pomocy i wspólnym działaniom Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu, pedagoga i innych osób czy instytucji, zaangażowaliśmy się w pomoc na rzecz bliźnich. Stało się to naszą tradycją.

 

Głównym celem prowadzonej w szkole działalności charytatywnej jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych, tych, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem. Akcje społeczne i charytatywne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale małe możliwości, aby je zrealizować.

Od początku roku szkolnego 2019-2020 braliśmy udział różnych akcjach, organizowaliśmy je sami, choć częściej angażowaliśmy się te już zainicjowane przez innych ludzi lub stowarzyszenia. Wspomagamy Lenę Cholewę zbierając plastikowe nakrętki, dbamy o naszą planetę organizując zbiórkę zużytych baterii, telefonów komórkowych, makulatury. Bierzemy udział rokrocznie w akcjach takich jak: „Góra grosza”, „Sursum corda”- zakup świątecznych kartek dobroczynnych, Szkoło – pomóż i Ty, Memoriał G. Wesołowskiego, Misie Ratownisie pomagają, (...). Zbieraliśmy czapki, rękawice i skarpety dla bezdomnych, wspomogliśmy finansowo Huberta, Szymona (...). Wysyłaliśmy kartki świąteczne do dzieci, które zmagają się z różnymi chorobami, okazjonalnie pisaliśmy życzenia do najbliższych, biorąc udział w akcji „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”.

Akcji było wiele... Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, integrują środowisko, uczą empatii, wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej i więcej! Działalność charytatywna ma głęboki sens, solidaryzuje nas z potrzebującymi, wzrusza i motywuje do działania. Nie zaprzestawajmy więc!!!

pomoc

„Jeśli człowiek chce odnieść zwycięstwo, to tylko czyniąc dobro”

(B.O.)