Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

„Cicha noc, święta noc...”

Kategoria:

jasalka220 grudnia 2019 roku był wyjątkowo świątecznym dniem w naszej szkole. Najpierw odwiedziliśmy żywą szopkę przy kościele, później dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i ucztowaliśmy przy klasowych wigilijnych stołach, a na koniec podziwialiśmy jasełka w wykonaniu klasy III .

 

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwsi, milsi i starają się zapomnieć o sporach i niedomówieniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 20 grudnia 2019 roku o godzinie 9.00 wszyscy uczniowie, Dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej wybrali się w kierunku Kościoła Parafialnego pw. Św. Łukasza, by podziwiać „żywą szopkę”, przygotowaną przez księży tutejszej parafii. Następnie miały miejsce „klasowe wigilie”. W każdej z sal lekcyjnych uczniowie z wychowawcą łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i wspólnie kolędowali przy suto zastawionych stołach. Przed południem uczniowie klasy III zaprosili całą społeczność szkolną na bożonarodzeniowe jasełka. Przygotowali je pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Omylak oraz p. Jadwigi Oskwarek.

W pięknej scenografii oraz znakomitych strojach ukazali się Maryja z Józefem (Oliwia Szlachta i Szymon Janowiak) podążający do Betlejem, gdzie miał narodzić się Jezus. Zgodnie z tradycją były anioły (Natalia Majcherczyk, Olivia Praszek, Dominika Karlak, Julia Jazowska), byli pastuszkowie (Maksymilian Habas, Łukasz Lichosyt, Łukasz Karnafel) oraz trzej królowie (Kamil Klapisz, Fabian Pakos i Ksawery Witek). Nowonarodzonego odwiedziły też dzieci (Irena Pastwa, Nadia Bandyk, Wiktoria Wontorczyk). Wstęp i poszczególne sceny jasełek zapowiadali narratorzy (Izabela Janowiak, Julia Lach, Nikola Walek, Ewelina Wnęk, Aleksandra Żurek), którzy na zakończenie złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Jasełka połączone były ze wspólnym kolędowaniem. W międzyczasie mogliśmy również obejrzeć taniec aniołów i podziwiać ich grę na skrzypcach.

Trzecioklasiści wykazali się świetną grą aktorską. Występ został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie głos zabrała p. Barbara Omylak, która podziękowała uczniom za występ i wszystkim zebranym za wspólnie spędzony czas i kolędowanie. W imieniu Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia, a przedstawiciele wręczyli nauczycielom symboliczne upominki świąteczne. Dyrektor szkoły również doceniła pracę aktorów i zaangażowanie uczniów, złożyła zebranym życzenia bożonarodzeniowe oraz przypomniała o bezpieczeństwie w czasie przerwy świątecznej. To był miło spędzony czas. Oby Boże Narodzenie trwało w nas cały rok...

(B. O.)

szopka