Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Mobilne planetarium

Kategoria:

planetarium217 grudnia w naszej szkole gościło mobilne planetarium.

 

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach astronomii zorganizowanych w MOBILNYM PLANETARIUM. Ogromny przenośny namiot sferyczny został rozłożony w hali sportowej i dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”. To narzędzie edukacyjne umożliwiło zobaczenie i zrozumienie zjawisk astronomicznych, które zazwyczaj obserwuje się z Ziemi lub ogląda przez teleskopy. Uczniowie w sposób przyjemny i z zaciekawieniem poznali Układ Słoneczny. Była to dla nich okazja do pogłębienia swojej dotychczasowej wiedzy o Kosmosie oraz odbycia cudownej podróży po niebie. Lekcja astronomii spotkała się z dużym entuzjazmem uczniów.

Fundatorem tej niecodziennej atrakcji jest Rada Rodziców. Bardzo za to dziękujemy!

Krystyna Kuliga

planetarium10