Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Spotkanie z Mikołajem

Kategoria:

mikolajki5Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia, odbyły się w naszej szkole mikołajki. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Wszyscy z niecierpliwością czekali na przybycie Św. Mikołaja.

Dzieci z oddziałów zerowych wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali z tej okazji krótkie przedstawienie wprowadzające w nastrój świąteczny „Magia Świąt”. Na początku wszystkich przywitała Pani Zima i jej pomocnice śnieżynki, które wirowały w rytmie muzyki oraz dzieci, które uwielbiają zabawy na śniegu. Następnie na scenie pojawiły się aniołki oraz diabełki, które zapowiedziały przyjście Mikołaja. Przy dźwiękach dzwoneczków pojawili się mali pomocnicy Mikołaja, którzy byli zapowiedzią upragnionego gościa. Po zakończonym występie na korytarzu pojawił się Św. Mikołaj w towarzystwie aniołków. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i nie mogli się doczekać prezentów.

Mikołaj jak co roku był bardzo hojny, obdarował wszystkich bez wyjątku. Oczekiwana cały rok wizyta Św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości. Już nie możemy doczekać się kolejnej Jego wizyty.

 Anna Karlak, Beata Pakos

mikolajki8