Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Andrzejki

Kategoria:

andrzejki1W dniu 27.11.2019 r. w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera. Na korytarzu pojawiły się księżniczki, czarownice, rycerze oraz inne postacie bajkowe. Był to znak, że czas zacząć zabawę andrzejkową.

 

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Dzisiaj jest kontynuowana w formie zabaw i pląsów, w których chętnie uczestniczą nie tylko dzieci.

Zarówno nasze Przedszkolaki, jak i starsi uczniowie przenieśli się w ten magiczny świat wróżb i zabaw, dzięki którym mogli „poznać swoją przyszłość” – tą bliską, „co dostanę od Gwiazdora” jak i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Radości nie było końca.

Gdy nadszedł czas zakończenia zabawy, większość dzieci była już bardzo zmęczona, ale bardzo szczęśliwa.  

Teraz już tylko pozostało nam czekanie na Świętego Mikołaja.

Beata Pakos, Anna Karlak

andrzejki7