Jak to ze lnem było

24 września 2015r. klasa III pojechała do Muzeum - Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej na zajęcia edukacyjne „Jak to ze lnem było”.

Na miejscu czekała nas pani, która zabrała naszą grupę do drewnianej chałupy, gdzie pokazała nam etapy obróbki lnu. Następnie nasza pani wychowawczyni- Krystyna Kuliga podzieliła nas na grupy po to, aby każdy z nas własnoręcznie mógł len rafać, czesać, miądlić i ze słomy lnianej uzyskać gotowe nici, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę. Tę wiązkę lnu można wykorzystać do wykonania na przykład lalki, wystarczy dokleić oczka. Po zakończeniu warsztatów pani zrobiła nam  wspólne pamiątkowe zdjęcie. Później bawiliśmy się na placu zabaw, a zaraz potem wróciliśmy autobusem do szkoły.

Bardzo podobała mi się ta wycieczka, wyniosłam z niej ogromną wiedzę i szacunek do ciężkiej pracy naszych przodków.

Magdalena Marszałek klasa III