Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Piramida zdrowia

Kategoria:

dietetyk3W dniu 20.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły zapoznali się  z zasadami zdrowego sposobu życia. Prezentacje na ten temat przedstawiła nam pani dietetyk zaproszona przez panią pedagog.

 

W tym dniu ogromną aktywność w tym temacie wykazały przedszkolaki. Najpierw wysłuchali piosenki stworzonej przez K. Gowik „Uśmiechnij się do sera” oraz wierszyk B. Szelągowskiej „Ruch to zdrowie” i na ich podstawie rozmawiali o tym, co należy robić, aby być zdrowym oraz rozwiązywali quiz „Czy żyję zdrowo?”.

Następnie uczniowie udali się na spotkanie z zaproszoną panią dietetyk, która szczegółowo omówiła piramidę zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, a także wyjaśniła, czego powinniśmy jeść najwięcej, a czego unikać.

Po prelekcji pani dietetyk, dzieci udały się do klasy i tam wykonały wspólną piramidę żywienia. Przedszkolaki wyszukiwały i wycinały z gazetek reklamowych zdrowe produkty, a następnie przyklejały je we właściwe miejsca na piramidzie. Praca ta została omówiona i wywieszona w widocznym miejscu, aby wszystkim przypominała, co jest ważne w zdrowej diecie.

Na koniec w myśl powiedzenia „Ruch to zdrowie” wszyscy uczestniczyli w zabawach ruchowych.

Uczniowie starszych klas zobowiązali się, że na zajęciach edukacyjnych wykorzystają dobre rady pani dietetyk i wykonają smaczne i zdrowe przekąski.

Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywność Fizyczna to przedstawienie idei żywienia w bardzo przejrzystej formie. Przestrzeganie jej zasad daje szansę na zdrowe życie i dobre samopoczucie, o czym powinien wiedzieć każdy, jeśli zależy mu na zdrowiu.

Beata Pakos, Anna Karlak, Krystyna Kuliga

dietetyk1