Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

„Orawski Zbyrcok”

Kategoria:

zbyrcok320 – 21 listopada 2019 r. w IV Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” brały udział dwie grupy śpiewacze z zespołu „Orawskie Dzieci”. Startowały w kategorii młodzieżowej zajmując II miejsce i w dorosłej zajmując III miejsce.

 

Grupę młodzieżową reprezentowały uczennice klasy VIII: Karolina Klapisz, Weronika Karlak, Viktoria Warzeszak, Sylwia Marcinek, Anita Jazowska, Katarzyna Bandyk. III miejsce wyśpiewały Wiktoria Wojtusiak i Klaudia Michalak – absolwentki naszej szkoły. Uczennice przygotowały do konkursu Panie Teresa Baniowska i Karolina Kowalczyk z Gminnego Centrum Kultury.

Konkurs „Orawski Zbyrcok” organizowany był przez Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce i było to święto miłośników orawskiego folkloru. Uczestnicy prezentowali orawskie melodie i tradycyjne przyśpiewki pielęgnując w ten sposób tradycje muzykowania i śpiewu ludowego.

Edyta Mikłusiak

zbyrcok2