Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików
w Lipnicy Wielkiej

Slide background

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/agmediaszk/sp2lipnicawielka.pl/public_html/templates/joomla_szkolny/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Kategoria:

niepodleglosc78 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.

 

 Klasa VI pod kierunkiem pani Haliny Matery i Jadwigi Oskwarek, przedstawiła program słowno- muzyczny, który wzruszał treścią patriotycznych wierszy i pieśni. Uczniowie oprowadzili słuchaczy po kartach polskiej historii - od czasów rozbiorów, poprzez liczne powstania aż do wybuchu I wojny światowej, zakończonej klęską zaborców i odrodzeniem się państwa polskiego. Uczniów klasy VI wsparli ich młodsi koledzy z klasy II i III , którzy zaśpiewali dwie wzruszające pieśni o niepodległej Polsce. Akademia zakończyła się mini konkursem wiedzy historycznej. Uczniowie, którzy dobrze odpowiedzieli na pytania zostali nagrodzeni.

Halina Matera

niepodleglosc6